'Nieuwe Gouden Schoen nu al bekend: Ploegmaat volgt Vanaken op'

'Nieuwe Gouden Schoen nu al bekend: Ploegmaat volgt Vanaken op'
Dinsdag 25 maart 2025 - 14:00   I   door Redactie

Club Brugge is al jaren een broedplaats van talent, maar sportief directeur Dévy Rigaux ziet in Ardon Jashari iemand die nog een stap verder kan gaan. De Zwitserse middenvelder, pas 22 en bezig aan zijn eerste seizoen buiten zijn thuisland, laat volgens Rigaux nu al indruk achter — zóveel zelfs, dat hij hem als kandidaat voor de Gouden Schoen naar voren schuift.

Rigaux haalde Jashari afgelopen zomer persoonlijk naar Brugge en zag zijn vertrouwen meteen beloond. “Wat me opvalt is niet alleen zijn technische bagage, maar vooral zijn spelintelligentie", vertelt hij aan Blick. “Op en naast het veld houdt hij telkens het evenwicht. Dat is voor een jonge speler uitzonderlijk.”

Ook op het hoogste niveau presteert Jashari opvallend constant. In de Belgische competitie valt hij op door zijn rust en overzicht, maar het is vooral zijn Champions League-campagne die lof oogst. “Hij paste zich razendsnel aan aan het hogere tempo en de intensiteit van Europese topwedstrijden. Dat zie je zelden bij iemand van zijn leeftijd.”

Een gooi naar de Gouden Schoen?
Hans Vanaken mocht onlangs voor de derde keer de Gouden Schoen in ontvangst nemen, maar Rigaux sluit niet uit dat de trofee volgend jaar naar zijn jonge ploegmaat gaat. “Als hij deze lijn doortrekt, zie ik geen reden waarom hij niet als beste speler van het land zou kunnen worden verkozen.”

Een gewaagde voorspelling, maar wie Jashari de afgelopen maanden zag spelen, weet dat Rigaux misschien wel eens gelijk zou kunnen krijgen.

TAGS  I  Club Brugge  I  Ardon Jashari

maandag 28 april 2025

zondag 27 april 2025

zaterdag 26 april 2025