Heel slecht nieuws over Francis Amuzu

Heel slecht nieuws over Francis Amuzu
Zondag 12 januari 2025 - 20:16   I   door Redactie

De wedstrijd tussen Anderlecht en Club Brugge werd vlak voor rust opgeschrikt door een ernstig incident. Francis Amuzu, winger van Anderlecht, liep een zware hersenschudding op na een harde botsing met Joel Ordoñez. Het incident zorgde voor paniek op het veld en een langdurige onderbreking.

De fase vond plaats in de blessuretijd van de eerste helft. Bij een duel kwam Amuzu in botsing met de elleboog van Ordoñez, zonder dat er sprake was van kwade opzet. De klap was echter zo hard dat Amuzu meteen bewusteloos raakte en roerloos op het veld bleef liggen.

Het medische team van Anderlecht snelde toe en verzorgde de speler minutenlang ter plaatse. Scheidsrechter Jasper Vergoote besloot de spelers alvast naar de kleedkamer te sturen om de hulpdiensten de ruimte te geven.

Overgebracht naar het ziekenhuis

Pas na langdurige verzorging kon Amuzu gestabiliseerd worden en op een brancard naar het ziekenhuis worden afgevoerd. Hij werd begeleid door de MUG en is daar verder onderzocht. Anderlecht communiceerde later dat het vermoedelijk om een zware hersenschudding gaat.

Voorzitter Wouter Vandenhaute en sportief directeur Olivier Renard kwamen meteen poolshoogte nemen, terwijl Amuzu’s vrouw, Nora Chadili, zichtbaar bezorgd in de spelerstunnel stond.

TAGS  I  Anderlecht  I  Francis Amuzu

dinsdag 18 februari 2025

maandag 17 februari 2025

zondag 16 februari 2025

zaterdag 15 februari 2025