'Lukaku verklaart meteen de oorlog aan Club Brugge'

'Lukaku verklaart meteen de oorlog aan Club Brugge'
Vrijdag 04 april 2025 - 08:00   I   door Redactie

Romelu Lukaku heeft zijn zinnen gezet op een terugkeer naar het Lotto Park. En die zou weleens sneller kunnen gebeuren dan gedacht. Volgens La Dernière Heure mikt de topspits op de zomer van 2026, na het WK in de VS, Canada en Mexico. Niet als afscheidstournee, maar met een duidelijk doel: Anderlecht weer kampioen maken.

Voor Lukaku is zijn terugkeer naar paars-wit geen symbolische thuiskomst. Integendeel: hij wil geschiedenis schrijven. “Hij zal zijn carrière niet beëindigen vooraleer Anderlecht opnieuw de scepter zwaait in het Belgische voetbal", klinkt het bij ingewijden. Net zoals in 2010, toen hij als tiener beslissend was in de titelstrijd, wil hij opnieuw een sleutelrol spelen. Niet als invaller of mascotte, maar als leider van een winnend elftal.

Renard onder druk
Die ambitie legt meteen ook druk op sportief directeur Olivier Renard. Want met de huidige kern zal Lukaku geen titel winnen. De vierde plaats en de kritiek op het gebrek aan winnaarsmentaliteit bewijzen dat Anderlecht nog niet klaar is voor zo’n sprong. Renard krijgt nog drie transferperiodes om een elftal te bouwen dat Big Rom waardig is — én mee kan strijden met de top.

Daarnaast ligt er ook een financieel obstakel. In 2026 ligt Lukaku nog steeds onder contract bij Napoli, en zijn looneisen zullen voor Belgische normen stevig blijven. Toch lijkt de wil van de speler groot genoeg om water bij de wijn te doen, zolang hij maar een project treft dat zijn ambities weerspiegelt.

TAGS  I  Anderlecht  I  Club Brugge  I  Romelu Lukaku

maandag 5 mei 2025

zondag 4 mei 2025

zaterdag 3 mei 2025

vrijdag 2 mei 2025